Освітлення у ванній кімнаті.

Освітлення ванної кімнати насамперед залежить від того, який стеля — підвісна або звичайний. Спочату хочу вам запропонувати звернутися до хороших майстрів по ремонту, ось їх сайт stroim.kharkov.ua

Підвісна стеля робити негігієнічно і небезпечно, оскільки волога, що накопичується у вигляді конденсату між підвісною стелею і покриттям сприяє появі цвілі, що може при тривалій експлуатації зруйнувати стелю.

Тому для того щоб уникнути такої долі для стелі, необхідно встановлювати витяжку, яка поряд з санвузлом, вентилировала цю зону.

Освітлювальні електричні дроти, що прокладаються в підвісній стелі ванної кімнати, повинні бути подвійної ізоляції і покладені в гофру.

Світильники для ванної повинні мати ступінь електрозахисту не нижче IP44.

Якщо ви вирішили робити підвісна стеля — вам пощастило: вибір точкових світильників зараз величезний.

А ось власникам звичайних стель підходящий світильник доведеться пошукати — вибір настінних світильників, призначених саме для вологих приміщень, досить скромний.
Дешеві варіанти у більшості випадків мають плафони банного дизайну. А дорогі — мають недолік у вартості і обмеженість варіантів.

У підсумку ми наплювали на захист від вологи і купили звичайні світильники, влаштовують по дизайну. У нас до цього взагалі висіла гола лампочка з патрона і нічого. Головне вішати подалі від ванни і раковини.

Крім стельового освітлення зазвичай роблять підсвічування над дзеркалом. Це може бути або окремий світильник або вбудований.