Переваги вакцинації

Коли найдоцільніше проводити вакцинацію проти грипу?

Розвиток імунітету починається з 2-го дня після вакцинації і досягає максимуму на 15 — 30-й день після щеплення. Таким чином, вакцинацію проти грипу рекомендується проводити завчасно, за місяць до початку епідемії. Хочемо порекомендувати почитати про Вакцинация детей и взрослых

Відповідно, вакцинацію оптимально проводити з вересня по листопад. Проте, не пізно щепитися і в більш пізні терміни, оскільки розвиток епідемії можливо аж до березня. Тут цілком застосовне висловлювання: «краще пізно, ніж ніколи».

Як підготуватися до вакцинації проти грипу?

Спеціальної підготовки до вакцинації проти грипу не потрібно. Краще, щоб протягом 2 тижнів, що передують вакцинації, у Вас не було простудних захворювань.
Протипоказання до вакцинації від грипу

  • гостре захворювання або загострення хронічного захворювання в день вакцинації;
  • алергія на білок курячих яєць;
  • алергічні реакції на інші компоненти препарату;
  • тяжкі алергічні реакції на попереднє щеплення даним препаратом. Можливі побічні ефекти при вакцинації.

Як і після будь-якого іншого щеплення, після введення протигрипозної вакцини можливі побічні реакції. Однак, вони розвиваються лише у незначної кількості щеплених. Згідно з російськими даними, серед дорослих частка щеплених вакцинами проти грипу, що відзначають загальні реакції рідко перевищує 1%. При цьому місцеві реакції відзначаються у 4% щеплених. Випадків тяжких реакцій та загострення хронічних захворювань виявлено не було.

Всі поствакцинальні реакції діляться на загальні, що зачіпають організм в цілому, і місцеві, тобто виникають в місці уколу.

Загальні: короткочасне підвищення температури тіла, як правило, не перевищує 37,5 0 С, легкий озноб, нетривала слабкість. Загальні реакції тривають не більше 1 дня.

Місцеві: почервоніння в місці уколу, невелике ущільнення, болючість. Місцеві реакції можуть тривати 1-2 дні і не завдавати особливого занепокоєння.

У будь-якому випадку наявність побічних реакцій є ознакою розвитку імунітету.

Як проводиться вакцинація при грипі?

У дорослих вакцина проти грипу вводиться у верхню третину плеча, в область дельтоподібного м’яза.

Де проводити вакцинацію проти грипу?

Чи можна митися після щеплення?

Протягом доби бажано не мочити місце уколу, так як укол сам по собі може викликати запальну реакцію у виді невеликого почервоніння.

Переваги вакцинації перед іншими способами профілактики грипу:

Ефективність. За даними офіційних досліджень вакцинопрофілактика (щеплення проти грипу) в 2,5-4 рази ефективніша, ніж профілактика грипу загальнозміцнюючими засобами .При цьому частота ускладнень грипу і частота побічних реакцій вище в групах, що приймали неспецифічні засоби.

Зручність. Проводиться одноразово (до початку сезонної епідемії грипу), при цьому, роблячи щеплення від грипу, немає необхідності регулярно приймати кошти і періодично випробовувати почуття досади від того, що «якраз сьогодні забув (забула) прийняти таблетку».

Надійність. Щорічне оновлення вакцин дозволяє адаптувати їх до мутацій (змін) вірусу грипу. Штамовий склад вакцин відповідає рекомендаціям ВООЗ .