Профілактика жіночих хвороб

2-15-2021

Підлітки — це молоді люди у віці 10-18 років, які є потенційними батьками покоління, найближчого майбутнього будь-якої країни. Загальновідомо, що тільки здорові батьки можуть мати здорових дітей. Хочемо порекомендувати вибрати найкращого гінеколог у м.Львів на сайті , тут тільки найкращі спеціалісти .

Для успішної реалізації функцій материнства повинна бути відповідна підготовка жінки. Ця підготовка починається задовго до настання зрілого віку і багато в чому визначається станом здоров’я майбутньої матері. У період статевого дозрівання від того з яким рівнем здоров’я дівчина підійшла до репродуктивного віку, багато в чому визначається результат вагітності і пологів. У підлітковому віці існує невідповідність між процесом фізіологічного дозрівання і рівнем соціально-морального розвитку підлітків. Ця невідповідність призводить безвідповідальному сексуальної поведінки, частій зміні партнерів. В даний час відзначається більш раннє вступ юнаків і дівчат в статеві відносини, що призвело до зростання захворюваності у підлітків — кожна четверта дівчинка страждає від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту,центральної нервової системи, серцево-судинної системи, а так само гінекологічних захворюванні. На сьогоднішній день не всі підлітки можуть вважатися повністю здоровими відповідно до загальноприйнятих норм. медичний заклад «ДВ» у Львові

У структурі гінекологічної захворюваності дітей і підлітків на першому місці стоять запальні захворювання зовнішніх і внутрішніх статевих органів. На другому місці за частотою серед гінекологічних захворювань зустрічаються порушення менструального циклу.

У віці від 8 до 12 років у дівчинки відбуваються великі зміни у внутрішніх і зовнішніх статевих органах. До кінця цього періоду дівчинка повинна бути підготовлена ​​до настання першої менструації. Наступ менструації не означає повного розвитку організму. Організм продовжує розвиватися і досягає зрілості лише до 18 річного віку. Період становлення менструального циклу триває від 6 місяців до 1,5-2х років. У цей період можливі порушення менструального циклу від затримки до тривалих кров’яних виділень, тривалістю 7 днів, званих ювенільний матковими кровотечами. Дане захворювання є найбільш небезпечними для здоров’я дівчинки і вимагає часто лікування в умовах стаціонару. Особливо шкідливий вплив на організм і на репродуктивне здоров’я надає куріння та алкоголь.

Кожна дівчина має симптоми гінекологічних захворювань повинна бути обстежена і пролікована у лікаря дитячого підліткового гінеколога. Прийом дитячого підліткового гінеколога здійснюється в Центрі Молоді, які організовані в багатьох територіальних поліклініках м.Алмати, в тому числі в ГЦРЧ (Міський Центр Репродукції Людини) має в своїй структурі дитячого підліткового гінеколога, психолога, соціального працівника, лікаря кабінету планування сім’ї та дитячого підліткового уроандролога.

Ранній початок статевого життя, погана поінформованість про методи і засоби контрацепції збільшує ризик наступу не планованої вагітності, штучних абортів і пологів у підлітків в умовах їх біологічної, психологічної та соціальної незрілості.

Переривання вагітності, може ускладнитися надалі безпліддям, а кримінальні втручання крім того небезпечні для життя дівчинки. Починаючи статеве життя, треба пам’ятати, що інтимні стосунки підвищують ризик для розвитку запального процесу статевих органів, які можуть викликати мікроорганізми, що передаються статевим шляхом (гонорея, сифіліс, трихомоніаз, хламідіоз, генітальний герпес, ітд.).

Дівчина, яка почала статеве життя повинна чітко уявляти, що у неї може наступити вагітність. Чи готова вона до цього? Чи хоче виносити і народити дитину? Ці питання слід вирішити для себе ще до початку близькості.

Таким чином, важливою умовою збереження репродуктивного потенціалу є співпраця і взаєморозуміння між підлітками, лікарями та особами, які безпосередньо здійснюють статеве виховання і статеву освіту (батьки, педагоги). Бесіди, що проводяться лікарями в школах і коледжах, підвищують обертаність дітей і підлітків в гінекологічні кабінети, і сприяє зниженню частоти запущених гінекологічних захворюванні. Гігієнічне виховання дітей служить засобом профілактики запальних захворювань сечостатевих органів. Репродуктивні установки сформувалися в юному віці багато в чому визначають рівень репродуктивного здоров’я населення і перспективу народжуваності в країні.