що таке абдомінальне узд

7-2-2020

 

Ультразвукове дослідження (УЗД) – ефективний і безпечний метод діагностики захворювань вже на ранніх стадіях. абдоминальное узи  дозволяє виявити порушення структури внутрішніх органів черевної порожнини, великих судин, а також провести моніторинг під час вагітності. 

Ультразвукове дослідження призначається у наступних випадках:

Абдомінальне УЗД роблять не тільки в діагностичних цілях. Цей метод також ефективний для контролю інформативності лікування захворювань внутрішніх органів.

Щоб абдомінальне УЗД було інформативним, потрібно дотримуватися певних правил при підготовці. Основне завдання – максимально знизити кількість повітря, який знаходиться в кишечнику, так як повітря є головною перешкодою для проходження ультразвукових хвиль.

Особлива увага приділяється дієті. Перед тим як зробити абдомінальне УЗД, необхідно повністю виключити прийом їжі мінімум за 7 годин до обстеження. Кілька днів до процедури заборонено вживання таких продуктів:

Дозволяється прийняти таблетку сорбенту, а за 2 години до УЗД бажано зробити очисну клізму.

Суть ультразвукового дослідження полягає в проходженні хвиль через тіло людини, які не чути звичайного вуха. М’які тканини внутрішніх органів по-різному поглинають і відображають хвилі, що відображається на моніторі апарата.

Виділяють два різновиди ультразвукового обстеження органів черевної порожнини: класичне і з навантаженням. УЗД з харчовим навантаженням використовується для діагностики функціональних розладів жовчного міхура. Для цього спочатку роблять звичайне УЗД натщесерце, а потім дають пацієнтові з’їсти два яйця, два банана або склянку вершків. Після жовчний міхур оглядають знову. У нормі розміри жовчного міхура повинні зменшитись на 70% через 45 хвилин після початку обстеження. Якщо цього не сталося, можна говорити про порушення її моторики.

Абдомінальне УЗД має безліч переваг порівняно з рентгенологічними методами обстеження внутрішніх органів. Основні переваги методу представлені в таблиці.

Перевага

Характеристика

Безпека

Метод УЗД не передбачає опромінення людини за допомогою рентгенівських хвиль, а тому абсолютно безпечний для вагітних і дітей.

Доступність

Кваліфікований діагност та ультразвуковий апарат є в багатьох медичних центрах.

Короткочасність обстеження

Вся процедура займає близько 30 хвилин.

Відсутність інвазивності

При проведенні УЗД відсутня необхідність в ушкодженні шкірного покриву за допомогою уколів або постановки катетера.

Висока інформативність

За допомогою УЗД можна діагностувати захворювання як паренхіматозних, так і порожнистих органів черевної порожнини. Крім того, він дозволяє візуалізувати плодове яйце вже на третьому тижні вагітності, а стать дитини встановлюють з високою точністю на 18 – 20 тижня.

Вартість ультразвукового обстеження значно нижче інших методів діагностики захворювань органів черевної порожнини (КТ, МРТ).

Прийом здійснюється строго по запису, тому можна забути про похмурих довгих чергах. Процедура займає близько 30 хвилин, а результати можна отримати вже через 15 хвилин після закінчення обстеження.