Що таке декупаж

7-19-2020


Так що ж таке прямий і зворотний декупаж? Часто важким у вивченні якогось питання є питання термінів. Читаєш, наприклад, як в’язати серветку гачком, а там стовпчик, стовпчик з накидом, а що це таке – незрозуміло, так що почнемо з простого, з вивчення питання що таке простий і зворотний декупаж. Слова прості, але логічно їх важко зрозуміти, в сенсі, що зрозуміти, підключивши просто логіку – не вийде, це вже потім, коли з’ясуєш суть питання здасться ах так, точно-точно.. і як каже один мій друг в таких випадках: «Я так і думав». Хочемо порекомендувати почитати про http://vybir.kiev.ua/2020/05/dekupazh-detskogo-stolika-svoimi-rukami/ на сайті.

Уявіть собі сніжинку, приклеєну до шибки в квартирі, і ось ви йдете на вулицю і дивіться, як вона виглядає з боку двору. Так от якщо дивитися з вулиці – це зворотний декупаж а якщо зі сторони квартири – це прямий декупаж.
Прямий декупаж це наклеювання зображення безпосередньо на декоруєму поверхня, поверхня, яку буде видно і яку можна помацати руками і оцінити якість декупажу. Ще такий декупаж називають класичним. Такий спосіб декорування предметів використовують у тому разі, коли декоруємі предмет – не прозорий. Тобто це предмети з дерева, глини, пластмаси, металу, тканина, шкіра – просто тому, що зворотний декупаж ( про який мова піде пізніше) на них неможливо застосувати. А ось прозорі предмети – скляні та пластмасові предмети підходять для обох технік.

Що ж ми робимо при зворотному декупажі? Грунтуємо поверхню. Беремо картинку – це може бути – перший шар простий тришарової паперової серветки з малюнком, спеціальна декупажна карта, рисовий папір, друк або навіть просто шпалери. Вирізаємо, вириваємо картинку і приклеюємо її зверху на декоруємі предмет, потім подрисовываем фон, закриваємо все це лаком і готова річ, оздоблена прямим декупажем.

Що ж відбувається при зворотному декупажі: картинка клеїться із зворотного боку предмета, особою в предмет. Тобто якщо при прямому декупажі, ми намазуємо клеєм зворотний бік картинки і приклеюємо її, то при зворотному декупажі ми мажемо клеєм особа картинки і приклеюємо із зворотного боку декорованій речі.

Застосовується для декорування прозорих скляних поверхонь. Причому картинка (серветка, рисовий папір, декупажна карта) клеїться із зворотного боку предмета лицьовою стороною до скла. Потім йде дорисовка фону. Потім грунтовка, а потім покриваємо все це лаком. Таким чином, з лицьової сторони предмета, ми бачимо гарну картинку. Якщо це тарілка – то ми можемо спокійно їсти з її поверхні. Якщо це стільниця – то ставити на неї що завгодно, не боячись подряпати лаковий шар.

Ось приклад зворотного декупажу на тарілці, із зворотного боку приклеєна тканина, покрывшая всю поверхню ( в нашому випадку понижность).
А от тарілка покрита декількома шарами зображення, спочатку була приклеєна троянда , край тарілки покритий зеленою фарбою, а зверху вже – рисовий папір.

Або скляна стільниця:
Тобто зворотний декупаж називається так, тому, що зроблений із зворотного боку виробу й тому, що на відміну від прямого послідовність нанесення зображення буде зворотнього прямого декупажу. Зед ми побачимо тільки перші шари нанесені на предмет, всо, що буде нанесено другим шаром – сховається за вже зробленими шарами. В той час, як в прямому декупажі – все, що зверху нанесена – ми бачимо. Тобто зробивши картинку, ми можемо зверху її дофарбувати і тим самим приховати все те, що не хотіли б на ній бачити.