Ультразвукові дослідження (УЗД вагітності, УЗД черевної порожнини та інші)

8-21-2021

Для ретельної діагностики стану пацієнта лікар часто призначає ультразвукове дослідження. Під час дослідження спеціальний апарат аналізує відбитий звук і формує на екрані монітора картинку, по якій лікар УЗД визначає здоров’я або патології пацієнта. Процедура УЗД повністю безпечна для здоров’я пацієнта, навіть можна сказати корисна: на основі УЗ-дослідження лікар дасть більш точні рекомендації та призначення. Хочу порадити УЗД селезінки https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-selezinki-lviv/ в клініці UROSVIT.

Кабінет УЗД медичного центру «UROSVIT» оснащений високоточною апаратурою для проведенн УЗД вагітності і УЗД внутрішніх органів. Крім того, лікар УЗД має необхідну сертифікацію і постійно проходить підвищення кваліфікації.

УЗД вагітності

УЗД черевної порожнини призначають при підозрі на паталогії будь-яких органів: запалень, вад розвитку та інших. Цей спосіб безболісно і, на відміну від багатьох інших, не доставляє дискомфорт пацієнту.

До проведення УЗД черевної порожнини необхідно підготуватися: 

  • Не вживати їжу і не пити рідину за 4-5 годин до УЗД. 
  • Щоб очистити кишечник, бажано перед проходженням діагностики зробити клізму. 
  • Бажано за кілька діб до процедури не вживати алкоголесодержащіх напої. 
  • За дві години перед УЗД не рекомендовано також палити. 
  • Найкраще процедуру здійснювати на голодний шлунок з самого ранку. За кілька годин до дослідження не можна жувати жуйку і льодяники. 

УЗД черевної порожнини

узі вагітності

Одне з найбільш важливих досліджень для контролю за розвитком вагітності є УЗД. Лікар може визначити термін вагітності, розташування і передлежання плоду, може визначити зріст і вагу малюка, а також перевірить наявність паталогій вагітності. 

Під час вагітності можна робити УЗД за бажанням майбутньої мами. Під час цієї процедури можлива запис дослідження на флешку. Також в медцентрі «UROSVIT» є можливість проведення 3D УЗД і 4D УЗД.

Перше УЗД вагітності необхідно робити на терміні 11-13 тижнів. Головне завдання на цьому терміні — виявлення основних вад розвитку плоду: перевірка наявності видимих ​​органів, визначення багатоплідності, виявлення генетичних патологій плоду. Також на основі даних УЗД визначається термін вагітності і передбачувана дата пологів.

Друге — на терміні 20-22 тижні. Це основне УЗД. Воно дає великий обсяг інформації про розвиток плода і перебіг вагітності. У цей час проводиться найбільш детальний огляд плода, який дозволяє виявити ймовірні відхилення, дає інформацію про формування і розвиток основних систем організму і органів майбутньої дитини. На цьому терміні можна визначити стать майбутньої дитини.