ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ МУДРОСТІ

Зуби мудрості, незважаючи на своє імпозантна назву, є найбільш проблемними з молярів (зубів з трьома коренями) і найчастіше стають першими кандидатами на видалення. Це восьмі зуби в зубному ряду, тому вони ще називаються «вісімками». Прорізуються вони зазвичай в дорослому віці (17-25 років), завдяки чому і отримали звання «мудрих». Хочемо порекомендувати почитати про видалення зуа мудрости на сайті doctorsmile.com.ua/service/hirurgiya

Однак «у великій мудрості багато печалі». Зуби мудрості у сучасної людини — це рудиментарні органи, практично не беруть участь у корисній діяльності інших зубів — пережовуванні їжі. При прорізуванні вони доставляють чималий дискомфорт, а коли нарешті проріжуться, то часто приносять і інші неприємності. Рекомендуємо удаление зуба мудрости в Одессе

Цим зубам часто не вистачає повноцінного місця в зубному ряду, ростуть вони повільно і болісно, що призводить до хронічного запалення слизової і появи гнійних процесів в утворилися кишенях — «капюшонах» (перикоронарит). В таких випадках лікарі іноді рекомендують видалити проблемний зуб мудрості, оскільки лікувати його зазвичай складно через викривлених каналів, так і нераціонально — адже користі організму він все одно не приносить.

ДІАГНОСТИКА ПРОБЛЕМ І ПОКАЗАННЯ ДО ВИДАЛЕННЯ
Діагностують неполадки «мудрих» зубів різними методами, найефективнішим з яких є ортопантомограмма. Це оглядовий панорамний знімок обох щелеп, наочно демонструє зубощелепну систему » у всій красі»:

 • щелепи і всі зуби;
 • СНЩС (скронево-нижньощелепний суглоб);
 • гайморові пазухи;
 • проекція нижньощелепного нерва і т. д.

Зрозуміло, на такому детальному знімку відмінно видно і зуби мудрості — якщо вони вже прорізалися або тільки готуються до «появи на світ». Ортопантомограма дозволяє спрогнозувати основні ризики, пов’язані з зубами мудрості, в залежності від їх положення. Існують випадки, коли пацієнту буде необхідно видалити «вісімки», наприклад:

 • явний недолік місця для прорізування зубів мудрості (ця проблема зазвичай призводить до запалення і нагноєння капюшона);
 • больовий синдром і загальний хворобливий стан організму (головний або вушна біль, підвищена температура тіла, слабкість, озноб або жар);
 • каріозний процес на зубі мудрості, який неможливо перемогти терапевтичним лікуванням;
 • небезпека появи або поява пухлин, кіст та інших небажаних новоутворень.

Всі ці проблеми можуть стосуватися як нижніх, так і верхніх зубів мудрості. В цілому показання до позбавлення від зубів мудрості формулюються просто: будь-яке ускладнення або захворювання, пов’язане з цими зубами, а також ризик виникнення таких ускладнень і захворювань.

ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ МУДРОСТІ
Видалення «вісімок» практично завжди передбачає деякі особливості порівняно з видаленням інших зубів, оскільки зуби мудрості часто прорізуються не повністю (або взагалі не прорізуються), через що доступ до них ускладнений. Крім того, поряд з цими зубами розташовуються важливі анатомічні утворення, пошкодження яких небажано в процесі видалення проблемного зуба.

Процедура видалення ускладнюється і такими факторами, як:

 • викривлення коренів;
 • підвищена щільність кісткової тканини навколо зуба;
 • нетиповий нахил зубів мудрості.

Для анестезії використовуються найсучасніші знеболюючі препарати, а за бажанням пацієнта або за лікарськими показаннями можна використовувати і седативний наркоз. Під час такого наркозу пацієнт занурюється в сонний стан, що одночасно вирішує проблеми і болі при видаленні зуба, і страху пацієнта перед майбутнім хірургічним втручанням. В процесі операції поруч постійно присутній анестезіолог, уважно контролює стан пацієнта.

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ ЗУБІВ МУДРОСТІ
Реабілітаційний період може тривати 1-2 тижні — його тривалість залежить від складності проведеного видалення зуба. Після процедури видалення пацієнт отримує від свого лікаря докладну інструкцію по догляду за порожниною рота. При необхідності лікар також може призначити протизапальну терапію — анестетик, жарознижувальну, іноді антибіотик.

Протягом декількох днів після видалення зуба мудрості пацієнту слід дотримуватися нехитрих правил безпеки:

 • відмовитися від занадто гарячої їжі і пиття;
 • жувати їжу протилежною стороною щелепи від місця віддаленого зуба;
 • намагатися не чіпати лунку мовою;
 • полоскати рот з великою обережністю, і тільки тими розчинами, які пропише лікар;
 • не прикладати до щоки грілку і т. д.

Для кожного окремого випадку лікар надасть і деякі інші індивідуальні рекомендації. При дбайливому догляді, протягом приблизно трьох-п’яти днів підуть основні післяопераційні симптоми — невелике підвищення температури, набряк ясен, труднощі при відкриванні рота. Лунка, що залишилася на місці віддаленого зуба, повністю заживає протягом місяця. На відновлення внутрішньолункової кісткової тканини зазвичай потрібно близько 4-6 місяців.