Як дітям стежити за здоров’ям зубів.

Як дітям стежити за здоров’ям зубів.
Відповідь: Стежити за станом ясен малюка потрібно ще до того, як проріжуться перші зубки. Поки ще не потрібно використовувати зубну пасту — досить злегка потерти десни круговими рухами м’якою тканинною серветкою, марлею або м’якою вологою зубною щіткою. Оскільки малюк не відразу зрозуміє причину використання щітки, він полюбить ці процедури і визнає догляд за яснами як невід’ємну частину дня. Як тільки з’явиться перший зубик, виконуйте ритуал чищення зубів вранці і ввечері. Відповідь: Потрібно використовувати зовсім трохи зубної пасти — приблизно з рисове зернятко. Користуйтеся зубною пастою для дітей грудного віку або тієї, що відповідає віку вашого малюка. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі фторирование зубов.
До 3 років кількість зубної пасти можна збільшити до горошини. Зверніться до стоматолога при перших же питаннях чи проблемах. Відповідь: Супермаркети та аптеки пропонують асортимент дитячих зубних щіток, що розрізняються за віком: від 0 до 1 року, від 2 до 4 років, 6 років і старше. Вибирайте зубну щітку відповідно до віку свого малюка. Голівка щітки повинна бути невеликою, щетина м’якою, а ручка довгою. Можна також взяти малюка з собою в магазин, підібрати три зубні щітки і запропонувати йому вибрати улюблений колір. Відповідь: В ідеалі слід чистити зуби двічі на день: після сніданку і перед сном, після останнього годування. Таким чином ви видалите залишки їжі та не допустіть розмноження бактерій, які можуть призвести до карієсу і руйнування зуба.
Відповідь: Поки малюк не навчиться впевнено тримати зубну щітку, батькам краще чистити йому зуби. Навіть коли малюк зможе самостійно тримати зубну щітку, стійте осторонь і спостерігайте за процесом: як дитина працює щіткою, обмиває рот і спльовує. Можливо, малюкові потрібна ваша допомога, щоб виконати все правильно. У середньому до 6 років дитина повинна вміти чистити зуби самостійно. Відповідь: Деякі діти можуть з усіх сил опиратися зубній щітці! Для деяких мам чищення зубів малюка може перетворитися у боротьбу з звивається змією.