Як вибрати букет квітів у подарунок

Зверніть увагу на стебло. Він не повинен бути занадто сухим. Однією з ознак свіжості квітів, зокрема троянд, є наявність так званої «сорочки» або «сорочкового листа». Це самі нижні, товсті і грубі пелюстки, які ростуть у квітконіжки і немов обіймають полураспустившийся бутон. Нерідко продавці видаляють ці пелюстки, щоб надати троянда виглядала більш естетично. Тому відсутність «сорочки» не означає, що квітка несвіжий.хочу порекомендувати купити квіти здесь за найкращою ціною

Ступінь розкриття бутона. Краще вибирати розкриті квіти, повністю розкритий бутон буде жити значно менше.
Еластичність пелюсток. Якщо обережно відігнути пелюстка свіжого квітки, то він легко повернеться на місце і прийме колишню форму. У рослин «не першої свіжості» пелюстки слабкі, мляві, злегка підсушені, вони можуть обсипатися при будь-якому дотику.

Відсутність будь-яких штучних прикрас на бутоні. Якщо навколо бутона є оборка з яскравої фольги, або інші декорації (не замовлені вами) – швидше за все, це спосіб відволікти увагу від свіжості.
Як зберегти свіжість букета
Кращий спосіб зберегти живі квіти — це поставити їх у вазу після покупки, не залишаючи надовго без води. Крім того, є ще кілька порад, здатних продовжити життя букету:

Виключіть різкі перепади температур. Якщо ви купили букет взимку або в морозну погоду, не поспішайте вносити квіти в будинок – залиште їх на кілька хвилин у тамбурі або в передпокою, де трохи прохолодніше. На вулиці квіти повинні бути укриті від вітру, снігу, морозного повітря та інших несприятливих впливів.
Обробіть стебла перед тим, як поставити квіти у вазу. Необхідно підрізати стебла, щоб букет отримав необхідну кількість вологи. Для квітів з м’яким товстим стеблом краще косий зріз: чим товще стебло квітки, тим довше повинен бути зріз. Жорсткі, деревоподібні стебла треба обламати або обрізати, а кінці розщепити ножем або «размочаліть».
Видаліть нижнє листя – як підсохлі, так і свіжі. Нижні листя під водою можуть згнити. Вони створять неприємний запах, а також стануть середовищем для розмноження гнильних бактерій.

Для кожної квітки важливі «правильні» сусіди. Не варто ставити в одну вазу: нарциси і лілії, гвоздики і троянди, конвалії і тюльпани. Сусідства червоних троянд, конвалій і рододендронів не витримує більшість рослин. А гілочка туї може перетворити будь-букет «довгожителя».
Не варто забувати про такі засоби, як щіпка цукру для троянд, тюльпанів, гвоздик.