Як вибрати декомпрессиметр

7-1-2020

Нижче наведено кілька з найбільш важливих функцій, які слід враховувати при виборі вашого девайса. Також хочемо вам порекомендувати якісний декомпрессиметр на цьому сайті https://batiskaf.ua/33-pribory

Почнемо з дисплея.

Уміння легко і точно читати інформацію на дисплеї життєво важливо для вашої безпеки. При виборі дисплея ви можете подумати про тип, розмір шрифту і про те, чи має дисплей підсвічування. В даний час існує три основних методи, які декомпрессиметр використовує для відображення даних про зануреннях на екрані.

Це: Сегментований, і Колірний Матричний.

Купувати прилад розміром з годинники непрактично, якщо у вас слабкий зір. У цьому випадку краще зупинити свій вибір на девайсі, з великим дисплеєм.

Обсяг пам’яті.

Практично всі підводні декомпрессиметры дозволяють вам переглядати історію занурень. Тим не менше, кількість даних і занурень, які реєструються, як правило, залежать від моделі. Тепер навіть середній по вартості сучасний декомпрессиметр може надати вам інформацію про останніх 25 зануреннях, а більш дорогий — зберігає додатково ще кілька занурень. При виборі декомпрессиметра дуже важливо вибрати той, який буде записувати достатня для вас кількість занурень. Якщо ви занурюєтеся лише кілька разів на рік, вам не знадобиться стільки пам’яті, скільки людині, який пірнає пару раз в тиждень.

Газова інтеграція.

Декомпрессиметры з функцією газової інтеграції, підключаються до джерела газу і відображають поточний тиск на дисплеї. Великою перевагою інтеграції газу є те, що ця функція дозволяє вашому декомпрессиметру розраховувати ваш хвилинний витрата газу, і повідомляти вам, про запас часу під водою, з розрахунку залишку газу в балоні. Ці декомпрессиметры, дорожче звичайних, і якщо ви можете собі дозволити, газова інтеграція варто того.

Декомпрессиметры з функцією газової інтеграції, реалізовані в двох основних схемах: консольний, або бездротової (з трансмітером).

Безпровідний, більш дорогий, з двох типів. Трансмітер, який підключається до порту високого тиску першої ступені регулятора, передає інформацію про запас газу на ваш девайс.

Наявність трансмітера, дозволяє скоротити кількість шлангів, які вам потрібні, і зробить підводні подорожі більш комфортними. Декомпрессиметр з трансмітером, при наявності манометра на приладовій консолі, дублює його функції, тим самим підвищуючи рівень вашої безпеки.

Ці декомпрессиметры, ідеально підходять для технічного дайвера, який використовує кілька балонів в одному зануренні, і отримує інформацію про запас газу в цих балонах на дисплеї.

Декомпрессиметр з газової інтеграцією, з’єднаний шлангом з регулятором, надає вам інформацію про повітрі безпосередньо з шланга високого тиску.

Багато з них поставляються з швидкороз’ємним шлангом, якщо вам потрібно від’єднати девайс від регулятора для реєстрації занурень або для зберігання.

Збагачений повітря (EANx або Найтрокс).

Дайвінг на збагаченому повітрі став більш популярним в останні декілька років. Якщо є невелика ймовірність, що ви будете пірнати на Найтроксе в майбутньому, має сенс придбати декомпрессиметр, вже з функцією занурень на збагаченому повітрі. Це позбавить вас від необхідності купувати новий девайс в майбутньому. Майте на увазі, що якщо ваш декомпрессиметр може розраховувати занурення на Найтроксе, то він також може розраховувати занурення і на повітрі. А от навпаки це не працює.