Як вибрати кухню за індивідуальним замовленням

3-3-2021
Кухня кутова з Акрилу в поєднанні ДСП структури дерева

Покупка кухні: моменти, які потрібно врахувати при виборі гарнітура

Кухня — одне з найголовніших місць в будинку, і від того, наскільки грамотно підібрана для неї меблі, залежить і зручність її використання, і естетична привабливість, і заодно гарний настрій господині і домочадців. Вибір кухні тернопіль починати потрібно, звичайно ж, з оцінки бюджету. Як тільки він точно визначений і до нього додано приблизно 15-20% на непередбачені витрати, можна переходити до наступного кроку — вибору певного типу кухні.

Купити готову кухню або на замовлення?

Головне питання, яке постає перед потенційним покупцем — — зупинити свій вибір на готовій кухні або замовити гарнітур за індивідуальними розмірами? звичайно, кухня на замовлення спрощує проблему підбору елементів, оскільки дає можливість врахувати всі особливості і нюанси. Але така кухня може обійтися замовнику в солідну суму. Готові гарнітури з певним набором предметів підходять не для всіх приміщень, в кухню нестандартного розміру, наприклад, вони можуть просто не поміститися. Ідеальний варіант-це кухня-трансформер, що складається з декількох замінних модулів з уніфікованими параметрами. Така кухня має ряд безперечних переваг:

  • модульний принцип компонування. Це дозволяє покупцеві придбати тільки ті елементи гарнітура, які йому потрібні. Другий варіант-покупка готового комплекту, модулі в якому при необхідності можна додати або замінити на свій розсуд.
  • можливість раціонального використання практично кожного сантиметра корисної площі. Модулі встановлюються так, як зручно саме в цьому приміщенні.
  • самостійне створення дизайн-проекту. Сайти виробників модульних кухонь надають можливість онлайн-проектування з урахуванням розмірів і особливостей приміщення, так що покупець зможе заощадити на послугах професійного дизайнера.
  • можливість розрахунку вартості гарнітура виходячи з кількості і типу модулів і необхідної фурнітури.
  • короткі терміни. Немає необхідності чекати виготовлення кухні, як у випадку з індивідуальним замовленням. Всі модулі поставляються зі складу вже в готовому вигляді.
  • економія. Модульні кухні відносно недорогі, до того ж є можливість зберегти певну суму, замовивши тільки ті елементи інтер’єру, які необхідні, і не переплачувати за зайві шафки.

Недоліки модульної кухні досить незначні в порівнянні з її перевагами. По-перше, за допомогою стандартних модулів не завжди можливо обставити велику кухню, але при певній кмітливості ця проблема цілком вирішувана. По-друге, наявність ніш або виступів також може ускладнити використання стандартних модулів. І по-третє, для любителів ексклюзивних меблів модульні кухні не підходять — вони виготовляються з недорогих матеріалів і відрізняються не надто великою різноманітністю обробки. Але в своєму ціновому сегменті-це кращий варіант кухонних меблів на сьогодні. Також хочемо вам порекомендувати кухні на замовлення Тернопіль

Розмір приміщення і планування

Наступний етап вибору — це планування кухні. Дуже важливо, щоб вона відповідала законам ергономіки, оскільки господиня знаходиться в цьому приміщенні значну кількість часу — і не просто знаходиться, а виконує фізичну роботу.

Ергономіка-наука про раціональне, ефективне і безпечне використання робочих місць, предметів і об’єктів праці, виходячи з фізичних і психічних можливостей людини.

Не варто купувати кухню тільки через вподобаної забарвлення шафок або дизайну ручок. Основний критерій вибору-функціональність меблів і можливість встановити її з максимальною користю. Дуже важливо не помилитися в розмірах, тому перед покупкою необхідно ретельно виміряти площу приміщення і врахувати кілька важливих нюансів: розташування місць підведення води і каналізації, електричних розеток для побутових приладів, газу або точки живлення для електроплити. Крім того, потрібно визначити, що на кухні є нагально необхідним, а без чого цілком можна обійтися. Наприклад, обробний стіл і шафа для посуду — це предмети першочергової важливості, а ось додатковий пенал з відкритими полицями — скоріше, предмет декору.

Крім того, необхідно виділити функціональні зони — обідню, робочу і т.д., а також врахувати соціальний фактор, тобто кількість людей, які регулярно будуть користуватися приміщенням. На сьогодні існує кілька способів планування кухні з точки зору ергономіки.