Як вилікувати ігроманію

12-23-2020

 

лечение игромании — це вид психологічної залежності, що полягає в потребі в азартних іграх на тлі втрати інтересу до соціальних, матеріальних і сімейних цінностей. Серед поширених видів розлади: ігри в казино, комп’ютерна ігроманія.

Причини захворювання:

 • несформована психіка (підлітковий вік);
 • сексуальна незадоволеність;
 • брак / відсутність яскравих моментів у житті.

Ознаки ігроманії

 • хворий багато розмовляє про улюблену гру, постійно думає, у що пограти;
 • відсутність бажання відволіктися від включеної гри, агресивна поведінка при вимушеному відстороненні, емоційний підйом при відновленні гри;
 • втрата інтересу до їжі;
 • нездатність сказати точний час завершення гри;
 • скорочення часу на сон;
 • відмова від дотримання правил особистої гігієни, спілкування з членами сім’ї та знайомими;
 • втрата інтересу до колись улюблених занять.

Якщо ви виявили у себе схожі симптоми, негайно зверніться до лікаря. Легше попередити хворобу, ніж боротися з наслідками.

Діагностика

Щоб встановити, як лікувати ігроманію, лікар — нарколог проводить загальний огляд і розмовляє з пацієнтом, з метою встановлення причин, що викликають бажання грати в азартні ігри, також з’ясовує, чи були спроби протистояти тязі до гри, і яким чином азартні ігри відображаються на способі життя.

Стадії ігрової залежності

Ігроманія як хвороба проявляється через три послідовних стадії.

I стадія. Посилення бажання грати. Боротися з ігроманією на даному етапі не починають, так як проявляється вона поверхнево. Мотив «грати — не грати» відсутній. Людина може відмовитися від участі, навіть якщо у нього є бажання зіграти. На тлі відсутності усвідомлення розвитку залежності майбутній ігроман починає грати частіше, кожен раз робить все більш високі ставки, неусвідомлено подовжує сеанси.

Ii стадія. Заборонити собі грати хворому складно. Вибираючи між «грати — не грати», він все частіше схиляється до останнього. Гра поступово стає нестримною. З’являються думки про неминуче везіння, віра в удачу. Грошові виграші витрачаються на нові ставки. Лікування ігроманії як хвороби на даному етапі протікає легко, але через нерозуміння ситуації, що склалася ігромани потрапляють на прийом до лікаря дуже рідко.

Iii стадія. У психологічних джерелах третя стадія хвороби ігроманії характеризується фото людини, що сидить за монітором комп’ютера, вираз обличчя якого передає сильне емоційне збудження. Гра триває необмежену кількість часу. Під час» відпочинку » хворий обмірковує свої майбутні кроки на ігровому полі. Бажання зіграти ще раз стає непереборним. З’являються грошові борги. Питання лікування залежності ігроманії стоїть на третій стадії дуже гостро.

Наслідки ігроманії

Якщо проблемі ігроманії не буде приділено достатню увагу, ситуація стає критичною. Ігроман втрачає свій соціальний статус, перестає спілкуватися з друзями. Спостерігається деградація особистості, з’являються великі грошові борги (якщо гра велася на реальні гроші).

Хворий не замислюється, як можна вилікуватися від ігроманії, і вважає, що його звинувачують в пристрасті необгрунтовано. Він перестає приділяти увагу своєму зовнішньому вигляду, не цікавиться тим, що відбувається в світі. Можливий розпад сім’ї, звільнення з роботи, вчинення протизаконних вчинків.

Як лікувати хворобу ігроманію

Лікування ігроманії у дорослих ускладнюється тим, що більшість пацієнтів не згодні з наявністю у них психологічної залежності. На початковому етапі важливо домогтися, щоб ігроман усвідомив, що його пристрасть до азартних ігор болісно. Серед ефективних методів лікування ігроманії:

  6. Прийом лікарських препаратів. Ліки, спрямовані на стабілізацію настрою, і антидепресанти пригнічують супутні ігроманії проблеми – синдром нав’язливих станів, депресію. Повністю вилікувати ігроманію, використовуючи тільки їх, не можна. Важливо доповнити лікування психотерапією.
 • психотерапія. Згідно відгуками, лікування ігроманії ефективно, якщо застосовується когнітивна поведінкова терапія. В ході неї фахівець навчає хворого навичкам придушення тяги до гри, вчить його концентрації уваги на вчинках. Виявлені нездорові і негативні установки підміняються позитивними, раціональними.
 • вступ до групи взаємодопомоги. В ході зустрічей «анонімних гравців» проводяться бесіди на тему, як позбутися від ігроманії. Учасники спільноти діляться емоційними переживаннями, проблемами та успіхами. Вони аналізують, як змінюється їх спосіб життя в міру відмови від участі в азартних іграх. На зустрічі нерідко запрошують колишніх ігроманів, які розповідають, коли і як вони вилікувалися від ігроманії.

Як лікувати ігроманію у кожного конкретного пацієнта лікар вирішує, виходячи з результатів обстеження, домінуючих симптомів. Але навіть пройшовши повний курс лікування залежності, людина може знову почати грати, особливо якщо підтримує відносини з гравцями. При виникненні сильного бажання зіграти рекомендується негайно відвідати психотерапевта, щоб виключити повернення до залежності.

Група ризику

У даного захворювання немає специфічної групи ризику, оскільки ігрової залежності схильні як дорослі, так і діти. Але доведено, що у чоловіків ризик піддатися ігроманії вище, ніж у жінок.

Профілактика

Щоб в майбутньому не стикатися з проблемою, як боротися з ігроманією, рекомендується уникати азартних ігор і утриматися від відвідування місць, де люди грають.